هر آنچه باید از Club House بدانید
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

هر آنچه باید از Club House بدانید


اگر اهل تکنولوژی و استفاده از برنامه‌های اجتماعی موبایلی باشید، حتما اسم Club House را شنیده‌اید. اپلیکیشنی که در مدت زمان کمی از ساختش، به ارزشی معادل 100 میلیون دلار رسیده و همه در به در دنبال دعوت‌نامه از این اپلیکیشن هستند تا وارد آن شوند و به هر جایی سرک بکشند. کلاب هاوس، اپلیکیشنی مبتنی بر صدا است و کلی طرفدار پیدا کرده. اما چرا همه دنبال Club House هستند؟

سبزی پاک کردن در کوچه‌های مجازی

اگر بخواهیم club house را در دنیای واقعی در نظر بگیریم، مثل این است که در خانه‌های مردم باز باشد، شما می‌توانید همینطوری سرتان را بیندازید پایین و وارد خانه‌ها شوید، به گفتگوهایشان گوش کنید و در بحث‌ها شرکت کنید. حتی می‌توانید دم در بنشینید، با صاحب خانه سبزی پاک کنید و غیبت کنید. البته این اختیار را هم دارید که اصلا حرفی نزنید، فقط به مکالمات بقیه آدم‌ها گوش کنید و به خانه دیگری سر بزنید.

اپلیکیشن club houseاین تصویر به خوبی اپلیکیشن club house را معرفی می‌کند.

Club House همانطور که از اسمش پیداست، راهی برای آوردن فضای کلوب‌های مختلف به خانه است؛ کلوب‌های هنری، فرهنگی، ورزشی، دوستانه و.... بعد از همه‌گیری ویروس کرونا و خانه‌نشینی افراد، نیاز بیشتری به شبکه‌های اجتماعی احساس شد. سازندگان club house هم از فرصت استفاده کردند و با توجه به نیاز بازار، این اپلیکیشن را ساختند. اپلیکیشنی که با ایجاد اتاق‌های گفتگو مثل یک فضای عمومی کلوب مانند، این توانایی را به افراد می‌دهد که از راه حرف زدن با هم ارتباط برقرار کنند و لازم نیست چیزی بنویسند.

اپلیکیشن club housePaul Davison یکی از دو بنیانگذار کلاب هاوس در سال 2011، او قبلا اپلیکیشن‌های دیگری را هم راه انداخته بود مثل Highlight

اپلیکیشن Club House چیست؟

کلاب هاوس خودش را به عنوان اپلیکیشنی صوت محور معرفی کرده که به آدم‌ها این قابلیت را می‌دهد که در گروه‌های موردنظرشان عضو شوند، با هم حرف بزنند، از اتفاقات روزمره بگویند، دوستی بسازند و حتی قرارهای کاری برگزار کنند.

ظرفیت هر اتاق اپلیکیشن کلاب هاوس، 5 هزار نفر است؛ چیزی شبیه حمام عمومی‌های قدیمی پر از صدا

خیلی ساده می‌توانید بدون عضو شدن در گروه‌ها، به هرکجا سرک بکشید. به حرف‌های بقیه گوش دهید، نظرتان را بگویید یا روح‌وار بیایید و بروید. در حقیقت، کلاب هاوس مثل پادکست زنده است که هرکسی می‌تواند در آن صحبت کند و بقیه هم حرف‌هایش را بشنوند. از آنجایی که مکالمات صوتی در club house ضبط یا ذخیره نمی‌شود، خیال اعضای club house هم راحت است.

طریقه عضویت club house

روال کار در club house به این شکل است که هر فردی بعد از دریافت دعوت‌نامه، امکان ورود به اپلیکیشن را پیدا می‌کند. در حقیقت هر کاربر club house فقط می‌تواند دو دعوت‌نامه برای دیگران بفرستد و بیشتر از آن مجاز نیست. با این حال، کاربرانی که مشارکت بیشتری در کلاب هاوس دارند، می‌توانند افراد بیشتری را دعوت کنند.

بعد از ثبت‌نام با شماره تلفن یا ایمیل، وارد club house می‌شود و می‌تواند به اتاق‌های مختلف بروید و در بحث‌ها شرکت کند. هر اتاقی براساس سلایق و علاقمندی‌های اعضایش شکل گرفته.

نکته‌ی دیگری که درباره club house باید بدانید این است که عضویت در حال حاضر برای دارندگان گوشی‌های آیفون امکان‌پذیر است و اندرویدی‌ها نمی‌توانند از کلاب هاوس استفاده کنند. هرچند که سازندگان club house اعلام کردند که به زودی نسخه اندرویدی آن را هم منتشر می‌کنند.

اپلیکیشن کلاب هاوساتاق‌های اپلیکیشن کلاب هاوس و قوانین آن

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که در ایران چطور می‌توانیم عضو کلاب هاوس شویم. اگر کسی را می‌شناسید که club house دارد و می‌تواند دعوتنامه بفرستد که خوش به حالتان در غیر این صورت باید سری به سایت Ebay بزنید و لینک دعوتنامه بخرید. در حقیقت بازار سیاه برای دعوت‌نامه‌های Club house هم درست شده. هر دعوت‌ نامه club house بین 30 دلار تا 20 هزار دلار قیمت دارند.

اپلیکیشن کلاب هاوساین دعوتنامه کلاب هاوس به قیمت 120 دلار در سایت ebay قابل خرید است.

کلاب هاوس اعلام کرده که از خرید دعوت‌نامه پرهیز کنید و به جایش صبوری کنید تا زمانی که اپلیکیشنش را به قدر کافی امن کند تا کاربران بیشتری از آن استفاده کنند.

عضویت Club House در ایران

اگر می‌خواهید در ایران عضو کلاب هاوس (club house) شوید، باز هم باید دعوتنامه داشته باشید. در حال حاضر پیامک احراز هویت کلاب هاوس به اپراتور همراه اول فرستاده نمی‌شود. بنابراین اگر دعوتنامه دارید و می‌خواهید عضو شوید باید از سایر اپراتورها استفاده کنید. 

کاربران Club House

با این وضعیت عضوگیری کلاب هاوس، شانس خیلی زیادی دارید که یک بار با جرد لتو یا ایلان ماسک هم گفتگو کنید. در حال حاضر، تعداد استفاده کنندگان کلاب هاوس زیاد نیست و سازندگان مشغول تست کردن ویژگی‌های مختلف روی آن هستند تا این اپلیکیشن را تبدیل به فضایی امن برای کاربرانش کنند. با این حال چند آدم معروف مثل ایلان ماسک، دریک (Drake)، اشتون کوچر (Ashton Kutcher)، کوین هارت (Kevin Hart) و جرد لتو (Jared Leto) از آن استفاده می‌کنند.

خطر استفاده از Club House

از آنجایی که هر شخصی می‌تواند هرچیزی در اتاق‌های گفتگوی club house بگوید، امکان آزار کلامی به شدت بالا می‌رود. هنوز قوانین سفت و سختی برای کاربران کلاب هاوس تعریف نشده، بنابراین خیلی از فعالان مدنی، نگران توهین‌های نژادپرستی و سایر آزارهای کلامی در کلاب هاوس هستند. با این حال، میزبانان هر اتاق در club house این گزینه را دارند که حق صحبت آزادانه برای اعضا را ایجاد کنند یا نه. همچنین میزبان می‌تواند در صورت توهین یکی از اعضا او را از اتاق بیرون بیندازد.

از آنجایی که می‌توان در اتاق‌های کلاب هاوس مدت زمان طولانی ماند (بیشتر از دو ساعت)، سازندگان club house پیشنهاد کردند که میزبانان اتاق، قوانین، مقررات و توضیحات اتاق را بنویسند تا افراد به محض ورود آن‌ها را بخوانند.

پیدا کردن دوست در club house

بعد از ورود به کلاب هاوس، این اپلیکیشن مثل هر اپلیکیشن دیگری براساس دفترچه شماره تلفن گوشی شما، افرادی که در کلاب هاوس هستند را پیدا می‌کند و به شما پیشنهاد می‌دهد. البته club house براساس علاقمندی‌ها و اتاق‌هایی که وارد شدید، دوستان جدیدی به شما پیشنهاد می‌دهد.

موضوعات اتاق‌ها در Club House

همانطور که گفتیم، موضوعات مختلفی در اتاق‌های اپلیکیشن کلاب هاوس مطرح می‌شود. کلاب هاوس براساس علاقمندی‌های شما، یک سری اتاق پیشنهاد می‌دهد که در قسمت Find Conversation About موجود است. هر موضوعی که فکرش را بکنید در کلاب هاوس هست: از ارز دیجیتال و کسب و کارهای خانگی گرفته تا اتاق‌های عرفانی و روانشناسی. بنابراین خطر گم شدن در این اتاق‌ها خیلی بالاست.

میزبانی در Club House

اگر دوست داشتید که در club house میزبان باشید، می‌توانید خودتان هم اتاق بسازید. هنگام ساختن اتاق جدید برای یک موضوع، می‌توانید از بین 3 گزینه اتاق باز، اتاق اجتماعی و اتاق بسته برای مدیریت فضای گفتگو در اتاق استفاده کنید. در اتاق باز (Open Room) هرکسی می‌تواند بیاید و برود. اتاق اجتماعی برای کسانی قابلیت ورود دارد که مستقیما در اپلیکیشن با هم پیوند دارد (دوستان مشترک) و اتاق بسته هم فقط برای اعضایی است که شما اجازه ورود به آن‌ها را بدهید.

شیما تیموری
شیما تیموری

شیما یه عالمه باستانشناسی خونده. منتها بیشترین حفاری که کرده درون خودش بوده. یعنی مرتب تلاش می‌کنه همه زوایای پنهان و جالب وجودش رو کشف و دنبال کنه. به طور کلی اون عشق وافری به دنبال کردن و پیدا کردن داره.
شیما تو ادوردز - به قول گزارشگرهای کشتی- برای خودش صاحب سبکه و ضمناً دست به قلم خوبی هم داره...

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت منتوریکس مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

بحث و تبادل نظر
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف